Podczas przedwakacyjnego spotkania DKK dla dzieci przeczytaliśmy dwie książki - "Jestem najpiękniejszy" Mario Ramosa i "Bajkę o drzewie" Elizy Piotrowskiej.

Pierwsza z nich opowiada o zarozumiałym wilku, który zastraszając inne zwierzęta zmuszał je do prawienia mu komplementów. Do czasu aż spotkał bardzo niepozornego małego smoka... "Bajka o drzewie" pokazuje jak ciągle zmieniające się pory roku wpływają na przyrodę. Wyrastające z nasiona drzewo rośnie bardzo, bardzo powoli. Pada na nie wiosenny deszcz i wyrastają mu listki, grzeje je letnie słońce. Później jego liście żółkną i czerwienieją, aby opaść podczas jesiennych wichur. Zimą tworzą się na nim śniegowe czapy. A później nadchodzi kolejna wiosna. I tak rok za rokiem z małego nasionka wyrasta wielkie drzewo.

Ponieważ było to ostatnie spotkanie DKK z tą grupą przedszkolaków na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pozostaje nam mieć nadzieję, że comiesięczne spotkania, w których uczestniczyły przez ostatni rok zachęcą je do indywidualnych odwiedzin w bibliotece.

M. Sz.