„Rodzina ma bardzo silne korzenie i w całości jest niczym mocny pień. Każdy członek rodziny przedstawia jedną gałąź”. Cytowane zdania pochodzą z książki autorstwa H. i D. Howarth  „Mamusiu, czy będziesz mnie dalej kochać” czytanej dzieciom uczestniczącym w projekcie DKK, stając się w następstwie inspiracją do zorganizowania konkursu plastycznego „ MOJE DRZEWO RODOWE ”.

   „Wczoraj, dzisiaj, jutro” to wspaniała lektura dla małych czytelników, którzy nie przepadają za porządkami i odkładają je na następny dzień.

   „Jutro posprzątam – obiecałam mamie idąc spać” – tak zaczyna się opowieść o odkrywaniu świata, znaczenia słów, odnajdywaniu siebie w czasie i przestrzeni.

  

   Lektura o tym tytule była czytana na styczniowym spotkaniu DKK w Niedźwiedziu w dniu 25.01.2018 r. „Wypożyczalnia babć” to książka o trzech chłopcach i jednej Pani, która spełnia ich marzenia. A marzeniem chłopców jest mieć babcię.

   „Zimowe zabawy” z tekstem Natalii Usenko są serią opowiadań: „Puchatkowe zabawy” Disneya. Książeczka ta była czytana klubowiczom z DKK w Niedźwiedziu w dniu 12 grudnia 2017 roku.