W czasie naszego spotkaniu w kwietniu dyskutowałyśmy o książce „Arkadia”, którą napisała Lauren Groff. Autorka pochodzi ze stanu Nowy Jork. Jest autorką trzech powieści i dwóch zbiorów opowiadań.

W marcu dyskutowałyśmy o książce Stefana Zweiga „Dziewczyna z Poczty”. Sam autor jest niezwykle ciekawą i fascynującą osobowością. Stefan Zweig był austriackim Żydem. Urodził się w rodzinie  milionera i cały świat stał przed nim otworem.

W czasie lutowego spotkania dyskutowałyśmy o książce „Wybory”, której autorką jest Ruta Sepetys. Pisarka  urodziła się i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Zadebiutowała powieścią dla młodzieży „Wśród szarych śniegów Syberii”. Książka została bardzo dobrze odebrana zarówno przez czytelników jak i krytyków.

„Tydzień w zimie” autorstwa Marcii Willett to niezwykle mądra i poruszająca opowieść o rodzinie, sile uczuć oraz wielkich tajemnicach. To lektura o miłości i zdradzie, o mocy przyjaźni i rodzinnych sporach, które rodzą niepotrzebne emocje. Jej akcja rozgrywa się w niezwykle urokliwej posiadłości o intrygującej nazwie - Moorgate.