W czasie lutowego spotkania dyskutowałyśmy o książce „Wybory”, której autorką jest Ruta Sepetys. Pisarka  urodziła się i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Zadebiutowała powieścią dla młodzieży „Wśród szarych śniegów Syberii”. Książka została bardzo dobrze odebrana zarówno przez czytelników jak i krytyków.

„Tydzień w zimie” autorstwa Marcii Willett to niezwykle mądra i poruszająca opowieść o rodzinie, sile uczuć oraz wielkich tajemnicach. To lektura o miłości i zdradzie, o mocy przyjaźni i rodzinnych sporach, które rodzą niepotrzebne emocje. Jej akcja rozgrywa się w niezwykle urokliwej posiadłości o intrygującej nazwie - Moorgate.

W grudniu, po południu dyskutowałyśmy o książce „Prawdziwa historia”, którą napisała Delphine de Vigan. Pisarka mieszka we Francji i jest autorką wielu poczytnych powieści „Ukryte godziny”, „No i ja”, „Nic nie oprze się nocy”, „Dzień bez głodu”.

Listopad to taki smętny miesiąc, na stole w bibliotece piękne jesienne dekoracje zrobione przez dzieci, ale nastroje wśród miłośników książki jak w maju. Tu zawsze się przychodzi z wielką przyjemnością i tak było tym razem. Tematem dyskusji była książka Charlesa Martina "Kiedy płaczą świerszcze".