Przez wzgląd na pandemię i związane z nią ograniczenia spotkania DKK nie mogą odbywać się obecnie w tradycyjnej formie. Jednak nasze Klubowiczki systematycznie czytają wybrane książki i wymieniają się opiniami na ich temat. Ostatnią lekturą naszego Klubu była Rdza autorstwa Jakuba Małeckiego. Powieść opowiada o miłości, strachu, bólu i niełatwych decyzjach bohaterów. Akcja książki rozpoczyna się w 2002 roku, a kończy się w 2016. W trakcie tych 14 lat bohaterowie równocześnie dorastają i dojrzewają do pewnych decyzji.

Opowieść ojca” to historia autobiograficzna napisana przez dziennikarza i autora książek podróżniczych Ruperta Isaacson'a.

Książkę pt. „Włoskie szpilki” napisała Magdalena Tulli, która jest także tłumaczką i autorką książek „Sny i kamienie”, „W czerwieni”, „Szum”. Pisarka jest laureatką Nagrody Fundacji im. Kościelskich, była także wielokrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

 

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne – obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi. Krzysztof Kamil Baczyński

Książka Światło, którego nie widać w 2015 roku została nagrodzona nagrodą literacką Pulitzera. Nic dziwnego skoro autor poświęcił jej pisaniu 10 lat swojego życia.