Na naszym październikowym spotkaniu dyskutowałyśmy o książce Luise Walters pt. „Walizka pani Sinclair”. Autorka urodziła się w 1967 roku w Anglii. Mieszka z mężem i piątką dzieci w Northhamptonshire. „Walizka pani Sinclair” to jej debiutancka powieść. Jej bohaterkami są dwie kobiety - Roberta i Dorothy.

   Na majowym spotkaniu dzieliłyśmy się przemyśleniami i refleksjami na temat książki Majgull Axelsson pt. „Ja nie jestem Miriam”. Autorka to szwedzka pisarka urodzona w 1947 roku, która zanim zaczęła pisać powieści zasłynęła jako autorka reportaży i książek publicystycznych przedstawiających losy dzieci w krajach trzeciego świata i tzw. nowej biedy we współczesnej Szwecji. W Polsce znane są i chętnie czytane jej książki „Dom Augusty”, „Kwietniowa czarownica”, „Pępowina”.

  

  

   W czasie naszego kolejnego spotkania dzieliłyśmy się wrażeniami na temat książki  pt. „Ta druga”, którą napisała Karolina Wilczyńska.

   Na marcowym spotkaniu DKK czytelniczki prowadziły ożywioną rozmowę na temat opowiadań E.-E. Schmitta ze zbioru ”Trucicielka”.