W grudniu, po południu dyskutowałyśmy o książce „Prawdziwa historia”, którą napisała Delphine de Vigan. Pisarka mieszka we Francji i jest autorką wielu poczytnych powieści „Ukryte godziny”, „No i ja”, „Nic nie oprze się nocy”, „Dzień bez głodu”.

Listopad to taki smętny miesiąc, na stole w bibliotece piękne jesienne dekoracje zrobione przez dzieci, ale nastroje wśród miłośników książki jak w maju. Tu zawsze się przychodzi z wielką przyjemnością i tak było tym razem. Tematem dyskusji była książka Charlesa Martina "Kiedy płaczą świerszcze".

Na naszym październikowym spotkaniu dyskutowałyśmy o książce Luise Walters pt. „Walizka pani Sinclair”. Autorka urodziła się w 1967 roku w Anglii. Mieszka z mężem i piątką dzieci w Northhamptonshire. „Walizka pani Sinclair” to jej debiutancka powieść. Jej bohaterkami są dwie kobiety - Roberta i Dorothy.

   Na majowym spotkaniu dzieliłyśmy się przemyśleniami i refleksjami na temat książki Majgull Axelsson pt. „Ja nie jestem Miriam”. Autorka to szwedzka pisarka urodzona w 1947 roku, która zanim zaczęła pisać powieści zasłynęła jako autorka reportaży i książek publicystycznych przedstawiających losy dzieci w krajach trzeciego świata i tzw. nowej biedy we współczesnej Szwecji. W Polsce znane są i chętnie czytane jej książki „Dom Augusty”, „Kwietniowa czarownica”, „Pępowina”.