Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej od dnia otwarcia biblioteki pracujemy wyłącznie w trybie wypożyczeń i zwrotów.

Zwrócone materiały biblioteczne podlegają kwarantannie (12 dni).

Czasowo obowiązuje zakaz dla czytelników bezpośredniego dostępu do zbiorów. Książki podaje Bibliotekarz.

W związku z ograniczeniem wolnego dostępu do księgozbioru zalecamy dokonywanie rezerwacji i zamówień książek przed wizytą w bibliotece. Można to zrobić:
- poprzez internetowy katalog księgozbioru : https://slomniki-mbp.sowa.pl/

- e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- telefonicznie: 12 388 10 15 (tylko w godzinach pracy biblioteki)
Przy rezerwacjach e-mailowych i telefonicznych będziemy udzielać informacji o terminie ich realizacji. Po otrzymaniu takiej informacji prosimy o niezwłoczne odbieranie zarezerwowanych pozycji książkowych. 

Nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek, których termin oddania upłynął w czasie zamknięcia biblioteki. Wszystkie wypożyczenia prolongujemy do 15 czerwca.

Wszystkie wydarzenia biblioteczne w tym spotkania z dziećmi, spotkania autorskie, spotkania grup bibliotecznych zostają odwołane.

Zarówno użytkownikom, jak i bibliotekarzom zaleca się przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach ochronnych oraz zachowanie bezpiecznego odstępu od innych użytkowników min. 2 m.

Będziemy dokładali wszelkich starań aby korzystanie z naszych bibliotek było dla wszystkich bezpieczne.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy aby Czytelnicy mający objawy przeziębienia lub grypy, będący na kwarantannie zaniechali wizyt w bibliotekach.