IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin.

Nasi czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z wykupionych przez MBP w Słomnikach ponad 2 tysięcy publikacji na wszystkich bibliotecznych stanowiskach komputerowych oraz za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Kody PIN do zdalnego logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać w bibliotece.

Dlaczego IBUK Libra?

• bezpłatny, całodobowy dostęp on-line do bogatego wyboru publikacji największych polskich wydawców akademickich, profesjonalnych i popularnych z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki,
  • nowoczesna technologia pozwalająca na korzystanie z zasobów na komputerze
    i urządzeniach mobilnych,
  • zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem umożliwiające m.in. zaznaczanie fragmentów publikacji, tworzenie notatek, tagowanie,
  • treści książek powiązane ze słownikami i encyklopedią Wydawnictwa Naukowego PWN.

Funkcje platformy IBUK Libra

Dołącz do IBUK Libra - rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN

Osobista półka myIBUK

W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, stanowiące w swoim czasie tekst niezwykle dla Polaków znaczący.

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego stał się również dniem zakończenia wakacyjnego konkursu czytelniczego “CZYTAM – ZBIERAM” zorganizowanego dla dzieci będących czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach.

Dalekie wakacyjne podróże nie mogą być niestety udziałem wszystkich chętnych, a ponieważ fascynują szczególne dzieci dlatego w wirtualne podróże zabrała je Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach.