Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Hasło tegorocznej akcji brzmiało "Znajdźmy wspólny język", bo przecież bardzo potrzebne jest dziś szukanie sposobu na porozumienie i znajdywanie tego, co nas łączy.

Nabór na stanowisko Młodszy Bibliotekarz
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach
Dokumenty prosimy składać w terminie do 25.10.2019 r.

Do „Narodowego Czytanie” w roku 2019 wybrano zbiór zatytułowany Nowele polskie. Nowele jako utwory o jednowątkowej fabule zmierzającej do punktu kulminacyjnego dotyczą pewnych zdarzeń, opartych na wyrazistym motywie, a motyw ten często nabiera znaczeń symbolicznych.

„Mała książka – wielki człowiek” to organizowana przez Instytut Książki ogólnopolska kampania promująca czytelnictwo wśród dzieci. Bierze w niej udział ponad 5200 bibliotek w całej Polsce, w tym Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach.

Załączniki:
Pobierz plik (List do rodziców 2019-2.pdf)List do rodziców 2019-2.pdf[ ]3699 kB