O tym, że zajęcia w bibliotece to jedna z ulubionych przez dzieci form spędzania wolnego czasu świadczy liczna za każdym razem grupa chętnych. Tegoroczne „Ferie z woluminem w tle” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach odbyły się pod hasłem Italia i karnawał w Wenecji.

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin.

Nasi czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z wykupionych przez MBP w Słomnikach ponad 2 tysięcy publikacji na wszystkich bibliotecznych stanowiskach komputerowych oraz za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Kody PIN do zdalnego logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać w bibliotece.

W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, stanowiące w swoim czasie tekst niezwykle dla Polaków znaczący.

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego stał się również dniem zakończenia wakacyjnego konkursu czytelniczego “CZYTAM – ZBIERAM” zorganizowanego dla dzieci będących czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach.