Nasi Drodzy Czytelnicy,
brakuje nam Was między regałami w wypożyczalni. Tęsknimy za rozmowami z Wami przy wspólnym wybieraniu wspaniałych książek gromadzonych w naszej bibliotece. Odkąd (jako jedna z pierwszych bibliotek w Małopolsce) otworzyliśmy się dla Was po kwarantannie zapewniamy Wam wymagane podczas trwania epidemii środki (rękawice foliowe, automatyczne dozowanie płynu dezynfekującego, noszenie maseczek) abyście bez lęku i ryzyka zachorowania mogli wypożyczać i czytać nasze książki.

Stosując się do zaleceń m. in. Biblioteki Narodowej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie poddajemy książki kilkudniowej kwarantannie (na papierze wirus utrzymuje się najdłużej) oraz obsługujemy Was donosząc z regałów wybrane książki. I chociaż istniały obawy, że ta stosowana przecież dawniej metoda wypożyczania może wpłynąć na ilość odwiedzin w bibliotece, nie zawiedliście nas, bo tak jak wcześniej gremialnie przychodzicie, wypożyczacie, wyrażając zrozumienie sytuacji i empatię do innych osób w bibliotece. Dzięki temu wiemy, że nasze działania są słuszne. Dziękujemy Wam. Przypominamy, że trwa ogłoszony przez nas konkurs fotograficzny „Książka jest dobra na wszystko”. We współpracy z Instytutem Książki nasza biblioteka przystępuje ponownie do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Przygotowujemy się do Narodowego Czytania, które będziecie mogli śledzić on-line oraz do zorganizowania (bezpiecznie) Nocy Bibliotek. Jednak przede wszystkim kupujemy cały czas nowości wydawnicze (pozyskaliśmy na nie środki z programu MKiDN) i jeszcze pachnące świeżością dajemy Wam do rąk. Serdecznie ZAPRASZAMY. Korzystajcie.

O zniesieniu zakazu wolnego dostępu do regałów poinformujemy Was po rekomendacji jakiej udzieli nam Biblioteka Narodowa i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, a także kiedy takie działania podejmą również inne biblioteki w naszym województwie, czyli zapewne wtedy, kiedy epidemia będzie w odwrocie.

Dyrekcja MBP w Słomnikach