Chcąc zapewnić czytelnikom dostęp do nowości z zakresu literatury popularnonaukowej Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach po raz kolejny wykupiła dostęp do wybranych publikacji na platformie książek elektronicznych IBUK Libra. Obecnie jest to ponad 2600 tytułów.

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN. Jej użytkownicy mają dostęp do publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Bezpłatnie korzystać z platformy może każda osoba będąca czytelnikiem naszej biblioteki. Podczas wizyty w wypożyczalni wystarczy odebrać kod PIN. Po otrzymaniu kodu należy zarejestrować się na stronie www.libra.ibuk.pl i wprowadzić PIN. (Konta czytelników, którzy otrzymali kody PIN w ubiegłym roku zostały automatycznie aktywowane na rok bieżący.) Z zasobów IBUK Libra można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Nie wymaga to instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczne dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Można zaznaczać wybrane fragmenty, wprowadzać zakładki i notatki, tworzyć wirtualną półkę z książkami, generować bibliografię, korzystać ze słownika i encyklopedii. Nowością jest możliwość cytowania oraz tworzenia projektów pod prace dyplomowe i zaliczeniowe.

IBUK Libra zintegrowana jest z katalogiem naszej biblioteki dzięki czemu czytelnik wyszukując książkę w katalogu bibliotecznym otrzyma informację o dostępie do wersji elektronicznej w IBUK Libra oraz link prowadzący do tytułu.

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym korzystaniem z zasobów wirtualnej czytelni IBUK Libra zachęcamy do odwiedzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach i odbioru kodu PIN umożliwiającego dostęp do platformy.