Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Nic tak nie uczy empatii i nie rozwija wyobraźni jak książka przeczytana razem.

Do rodzinnego czytania staramy się zachęcić naszych czytelników. Wzbogacamy księgozbiór dziecięcy, aby był atrakcyjny dla najmłodszych, zachęcamy do rodzinnych odwiedzin w bibliotece, bierzemy udział w kampaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci. Dlatego też, zachęceni przez jedną z naszych czytelniczek, z entuzjazmem przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Kinder Mlecznej Kanapki „Przerwa na wspólne czytanie”. W ramach akcji można było oddawać poprzez e-mail głosy na wybraną bibliotekę. Nagrodzonych miało zostać 300 instytucji z największą liczbą punktów.

Na stronie internetowej i Facebook’u umieściliśmy informację o możliwości głosowania na Miejską Bibliotekę Publiczną w Słomnikach. Odzew czytelników przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Pomimo, że dość późno włączyliśmy się w kampanię, udało nam się zdobyć 1170 głosów i osiągnąć w rankingu 216 pozycję. Znaleźliśmy się w gronie 300 zwycięskich bibliotek. Otrzymaliśmy rekomendowane przez ekspertów książki dla dzieci o wartości 300 zł oraz dwie wygodne pufy do kącika czytelniczego.

Kampania „Przerwa na wspólne czytanie” promuje rodzinne czytanie książek, wspierając przy tym biblioteki, będące instytucjami odgrywającymi ogromne znaczenie w budowaniu nawyków czytelniczych wśród najmłodszych. Cieszymy się z pozyskanych nagród, które z pewnością wykorzystamy w naszej pracy. Jednak największą radość sprawili nam nasi Czytelnicy, bo to dzięki ich mobilizacji znaleźliśmy się wśród zwycięzców.

Dziękujemy wszystkim głosującym na MBP w Słomnikach.