Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Hasło tegorocznej akcji brzmiało "Znajdźmy wspólny język", bo przecież bardzo potrzebne jest dziś szukanie sposobu na porozumienie i znajdywanie tego, co nas łączy.

Do wspólnego świętowania Nocy Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach zaprosiliśmy naszych młodych czytelników. Spotkanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu familijnego "Ptyś i Bill". Jego bohaterami są mały chłopiec Ptyś i pies Bill czekający w schronisku na nowego właściciela. Ich miłość od pierwszego wejrzenia staje się początkiem wspaniałej przyjaźni i zabawnych przygód, a dla rodziców Ptysia niemałych kłopotów. Film jest adaptacją popularnych komiksów Jeana Roby. 

Po seansie na uczestników czekało wyzwanie polegające na zabawie słowem. Z otrzymanych zestawów liter ułożyć mieli jak największą liczbę imion bohaterów książkowych, co ze względu na ograniczoną ilość liter nie było wcale łatwe. Później zorganizowaliśmy literackie kalambury.

Ta zabawa została entuzjastycznie przyjęta przez dzieci, więc z pewnością wrócimy do niej podczas kolejnych zajęć organizowanych w naszej bibliotece. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali upominki książkowe, pamiątkowe zakładki oraz słodycze. 

M. Sz.