„Mała książka – wielki człowiek” to organizowana przez Instytut Książki ogólnopolska kampania promująca czytelnictwo wśród dzieci. Bierze w niej udział ponad 5200 bibliotek w całej Polsce, w tym Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach.

Na odwiedzających naszą bibliotekę najmłodszych miłośników książek i ich rodziców czeka wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawkę Czytelniczą otrzymać może każde dziecko w wieku 3-6 lat odwiedzające Miejską Bibliotekę Publiczną w Słomnikach oraz filie w Kacicach, Niedźwiedziu i Prandocinie.

Zapraszamy!

 

Załączniki:
Pobierz plik (List do rodziców 2019-2.pdf)List do rodziców 2019-2.pdf[ ]3699 kB