Czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Świadczy o tym chociażby duże zainteresowanie wakacyjnym konkursem "Czytam - Zbieram", organizowanym już po raz drugi przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słomnikach.

Konkurs skierowany był do najmłodszych czytelników, którzy w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy regularnie odwiedzali bibliotekę. Za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę uczestnicy otrzymywali naklejkę z Dziwo-Ptakiem.

Na zakończenie wakacji na podstawie kart konkursowych spośród kilkudziesięciu osób wyłoniliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce z imponującą liczbą 55 przeczytanych książek zajęła Ida Kolano. Na drugiej pozycji uplasowała się Milena Basta - 46 wypożyczeń, a na trzeciej Aleksandra Młyńska i Patrycja Zagrodzka - 40 wypożyczeń. Kolejne miejsca zajęły Ewa Pycia - 38  i Aleksandra Mistarz - 37 przeczytanych książek.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy biorący w nim udział dyplomy i upominki.