W każdym przedszkolu są dzieci, które bardzo różnią się charakterami. Każdy ma swoje zalety, ale również wady. Może się zdarzyć, że dzieci ranią innych, nawet jeśli robią to nieświadomie.

Chcąc zapewnić czytelnikom dostęp do nowości z zakresu literatury popularnonaukowej Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach po raz kolejny wykupiła dostęp do wybranych publikacji na platformie książek elektronicznych IBUK Libra. Obecnie jest to ponad 2600 tytułów.

Alternatywą spędzenia ciekawie i aktywnie ferii dla dzieci nie mogących skorzystać z zabaw na śniegu były zajęcia zorganizowane przez Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach.

Od września ubiegłego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach bierze udział w kolejnej edycji organizowanej przez Instytut Książki ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo wśród dzieci „Mała książka – wielki człowiek”.