Tradycyjnie już na początku września odbyło się Narodowe Czytanie, jedna z ważniejszych akcji czytelniczych w kraju. Co roku w ramach tego wydarzenia, organizowanego pod patronatem Prezydenta RP w bibliotekach, szkołach i innych instytucjach czytane jest wybrane dzieło literatury polskiej.

Nasi Drodzy Czytelnicy,
brakuje nam Was między regałami w wypożyczalni. Tęsknimy za rozmowami z Wami przy wspólnym wybieraniu wspaniałych książek gromadzonych w naszej bibliotece. Odkąd (jako jedna z pierwszych bibliotek w Małopolsce) otworzyliśmy się dla Was po kwarantannie zapewniamy Wam wymagane podczas trwania epidemii środki (rękawice foliowe, automatyczne dozowanie płynu dezynfekującego, noszenie maseczek) abyście bez lęku i ryzyka zachorowania mogli wypożyczać i czytać nasze książki.

Wyślij nam zrobione przez siebie zdjęcie, którego motywem przewodnim będzie jedyny w swoim rodzaju kontakt z książką.
Możesz je zrobić w swoim mieszkaniu, ogrodzie, na ulicy, w parku, na wakacjach, itp.

Załączniki:
Pobierz plik (Oświadczenie autora zdjęcia.doc)Oświadczenie[ ]16 kB
Pobierz plik (Regulamin konkursu fotograficznego KSIĄŻKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO-1.doc)Regulamin konkursu[ ]17 kB

Wystawa w holu biblioteki upamiętniająca setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.