Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (3-9 marca br.) Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało dla czytelników IBUK Libra niespodziankę.

W okresie 1-15 marca zestaw tytułów na platformie IBUK Libra poszerzony zostanie o 3 939 publikacji. Przez ponad 2 tygodnie czytelnicy otrzymają dostęp do pełnej treści wszystkich książek z kategorii:

• literatura faktu
  • literatura kobieca
  • kryminał, sensacja, thriller

Zachęcamy do korzystania.

Bezpłatne kody PIN do zdalnego logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać w bibliotece.

O tym, że zajęcia w bibliotece to jedna z ulubionych przez dzieci form spędzania wolnego czasu świadczy liczna za każdym razem grupa chętnych. Tegoroczne „Ferie z woluminem w tle” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach odbyły się pod hasłem Italia i karnawał w Wenecji.

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin.

Nasi czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z wykupionych przez MBP w Słomnikach ponad 2 tysięcy publikacji na wszystkich bibliotecznych stanowiskach komputerowych oraz za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Kody PIN do zdalnego logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać w bibliotece.

W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, stanowiące w swoim czasie tekst niezwykle dla Polaków znaczący.